Aktualności

Rytuał herbaty – magiczny, wciągający i wyśmienity

Brytyjska przerwa na herbatę może różnić się od japońskiej ceremonii picia herbaty, jeżeli chodzi o typ herbaty i używane gesty, lecz w obydwu przypadkach jest to czas bycia razem i dzielenia się. Zatem odpocznij od monotonii codziennego życia i stwórz własny rytuał herbaty!

tea ritual

Doskonałe wspólne chwile

Herbata pochodzi z Chin i zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem popularności, zaraz po wodzie. Jej popularność dała początek wielu różnym rytuałom, a najbardziej znanym jest bez wątpienia ceremonia picia herbaty lub chanoyu w Japonii. Każdy gest w tej ceremonii wywodzi się z pradawnych kodeksów i gestów, a udział w ceremonii herbaty jest jak przeniesienie się w czasie! Do japońskiego rytuału herbaty używa się sproszkowanej zielonej herbaty – najpierw do przygotowania gęstego, mocnego naparu nazywanego koicha, a następnie słabszej herbaty nazywanej usucha.

Rytuały mają znaczenie społeczne również w innych krajach. Na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie „tea-time” stanowi doskonałą okazję do spotkania się na rozmowę, a nawet na spotkanie biznesowe. Starsi i młodsi Brytyjczycy są bardzo przywiązani do swojej herbaty – podawanej najlepiej z dużą ilością mleka i ewentualnie odrobiną cukru. A jeżeli szukasz czegoś nieco bardziej egzotycznego, nie zapominaj, że w Północnej Afryce możesz spróbować herbaty miętowej, a szczęśliwcy, którzy udadzą się do Mongolii, posmakują herbaty z mlekiem i przyprawami.

Możesz również stworzyć własny rytuał herbaty, jeżeli zaprosisz przyjaciół na dobrą herbatę z domowym ciastem. Możesz nawet zrobić z tego rodzaj tradycji i stworzyć ducha wspólnoty!

tea ritual 2