Moje życie z pomysłem

Jak ułatwić sobie pracę w kuchni

4 triki przydatne w kuchni

Wielu z nas gotowanie kojarzy się z długotrwałą i nudną czynnością. Nawet jeśli nie potrafimy z siebie wykrzesać entuzjazmu wobec gotowania, to jednak możemy prace kuchenne znakomicie ułatwić i przyśpieszyć.

Nikt nie wie dlaczego tak jest. Jedni z nas po prostu lubią gotować, inni – nie znoszą. Nie zawsze ma to związek z umiejętnościami. Bywa, że ci, którzy nieźle radzą sobie w kuchni, po prostu nie lubią tego rodzaju prac. I nic nie mają tu do rzeczy ewentualne kulinarne sukcesy – wdzięczność najbliższych, czy po prostu dobrze smakujące jedzenie. Takie osoby zwykle patrzą na prace kuchenne przez pryzmat straty czasu i obciążenia jakim jest – ich zdaniem – to nudne zajęcie.

kuchenne_triki

Ale zawsze można przecież tę potencjalną dla niektórych uciążliwość sprowadzić do minimum. Skoro nie można czegoś polubić, to może da się ograniczyć? Zresztą dobre rady ułatwiające gotowanie przydadzą się także amatorom gotowania. Robienie czegoś sprawnej przynosi satysfakcję każdemu.

1. Oczywiście, garnki są najważniejsze! Właściwy komplet solidnych garnków, to absolutna podstawa. Polecam komplet Duetto Tefal – to klasyka gatunku. Nie tylko dlatego, że są ładne, pasują do każdej kuchni i mają aż 10 lat gwarancji. Są wykonane z najlepszej stali nierdzewnej, która zapewnia trwałość i jakość gotowania. Grube dno indukcyjne z kolei zapewnia właściwe rozchodzenie się i utrzymywanie ciepła. Nie bez znaczenia są boczne profile w tych garnkach, które pozwolą odcedzić warzywa, makaron lub ziemniaki bez używania sitka. Wewnątrz produktów Duetto jest widoczna miarka, która ułatwi dokładne odmierzenie produktów. Także uchwyty są bardzo funkcjonalne, bo nie nagrzewają się i zapewniają bezpieczne użytkowanie.

2. Często gotujesz makaron? Na pewno! Dzieci przecież uwielbiają spaghetti z sosem pomidorowym i kokardki z domowym pesto z bazylii. Zdradzę wam mój sposób na to by makaron po wyjęciu z garnka nigdy się nie skleił. Wystarczy do gotującej się wody dolać łyżkę lub dwie oliwy. To samo możesz zrobić podczas gotowania pierogów – po wyłowieniu ich na talerz, nie posklejają się i nie uszkodzą jeśli będziesz chciała je wystudzić i zostawić na później.

Sposób_na_iealny_makaron

3. Wybieraj do kuchni sprzęt, który umożliwi ci przygotowanie produktów od A do Z np. Tefal Cusine Companion, czyli wielofunkcyjny robot kuchenny z funkcją gotowania. Posiada on aż 6 automatycznych programów do każdego typu gotowania, 12 regulowanych prędkości oraz funkcję dostosowane do różnych przepisów. Mając jedno urządzenie stojące na blacie kuchennym możesz przy jego pomocy siekać, gotować – również na parze, mieszać, ubijać i wyrabiać ciasto. Ja się w nim zakochałam!

4. Korzystaj tylko z wypróbowanych przepisów. O tym wiedziały już nasze babki, jednak one musiały uczyć się na własnych błędach…My mamy do dyspozycji doświadczenie blogerów i blogerek kulinarnych, którzy chętnie się nim dzielą. Znajdź w sieci blog, który najbardziej Ci odpowiada pod względem kuchni, łatwości podawanych przepisów, klarowności wskazówek dotyczących ich przygotowania, jak również fotografii. Wiadomo …najpierw je się oczami! Zanim jednak podasz danie na stół, wokół którego zasiedli goście, postaraj się przygotować je wcześniej chociaż raz – dla rodziny i domowników i sprawdzić czy rzeczywiście smakuje jak powinno. Ryzykowne jest testowanie nowych przepisów np. na…teściach.

Zatem… szybkiego smacznego!

Marta