Moje życie z pomysłem

Pięć sposobów, które sprawią, że Twoje życie będzie łatwiejsze

5 sposobów na łatwiejsze życie

Cierpisz na niedostatek wolnego czasu? To szukaj sposobów, aby jak najmniej go tracić! Oto kilka pomysłów na każdy dzień.

Prawie każda i każdy z nas musi dzielić swój czas pomiędzy zwykle bardzo absorbujące życie zawodowe i obowiązki rodzinne. Trzeba wówczas nie lada umysłowej gimnastyki, aby podołać wszystkiemu i o niczym nie zapomnieć. Z myślą o tych z nas, którzy potrzebują pomysłów na oszczędzanie czasu, proponuję kilka moich sposobów na łatwiejsze życie.

1. Przede wszystkim – planuj. Wiem, że modna jest tzw. spontaniczność. Ale nie niszcząc w sobie tej cennej i ożywczej cechy warto jednak starannie planować to wszystko co jest możliwe do przewidzenia. Sama spontaniczność doprowadzi nas i naszych najbliższych prędzej czy później do frustracji. Zatem planuj posiłki zwłaszcza przed zakupami. Zarówno tygodniowymi, jak i codziennymi. Dzięki temu zaoszczędzić sobie być może kilku zbędnych wizyt w sklepie w każdym tygodniu. Kiedy zaplanowałaś zakupy – zapisze je na kartce. Takie notowanie trwa krócej niż konieczny powrót do sklepu, kiedy o czym zapomnieliśmy. Planuj także to, w co się ubierzesz Ty i Twoi najbliżsi z jednodniowym wyprzedzeniem, aby można było garderobę wybrać i wyprasować, gdy taka jest potrzeba.

2. Skoro jesteśmy przy prasowaniu. Dla oszczędności czasu i tzw. nerwów trzeba koniecznie zaopatrzyć się w żelazko parowe FV9650 Ultimate Anticalc firmy Tefal. Praca z takim urządzeniem to pozytywne przeżycie, bezcenne zwłaszcza dla tych z nas, którzy prasować zwyczajnie nie lubią. Dużo więcej pary pod większym ciśnieniem oznacza, że prasowanie osiąga niespotykaną dotąd jakość, a co za tym idzie – szybkość. Efektem pracy z Ultimate Anticalc będą ubrania wyprasowane jak nigdy dotąd. Urządzenie posiada specjalną szufladkę antywapienną, co pozwala szybko i wygodnie pozbyć się kamiennych zanieczyszczeń. To także gwarancja przedłużonej żywotności żelazka.

Żelazko_Tefal_Ultimate_Anticalc

3. Kiedy szukamy ułatwień w życiu – nie róbmy tego kosztem jakości. Także, a może przede wszystkim w dziedzinie odżywiania. Dlatego wszystkim, którzy szukają większej oszczędności czasu i wygody, ale chcą zachować to najcenniejsze w świeżej żywności, polecam gotujący blender Tefal o nazwie Easy Soup BL841140. To urządzenie najnowszej generacji pozwala przygotowanie zup – kremów i takich z kawałkami warzyw – w czasie 23-25 minut. To absolutna rewelacja! Mamy świeży, naturalny posiłek przygotowany w jednym garnku w niecałe pół godziny. Urządzenie podtrzymuje temperaturę świeżo ugotowanej zupy przez 40 minut i ma podwójne ścianki, co jednocześnie chroni przed oparzeniami i zapewnia świetną izolację. Easy Soup posiada także automatyczny program czyszczenia.

4. Przy pomocy Easy Soup przygotujemy także konfitury ze świeżych owoców, a przez cały rok zblendujemy składniki na zdrowe pyszne koktajle. Tych ostatnich ciągle w Polsce nie pijemy zbyt wiele. Reklamy telewizyjne nauczyły nas masowego korzystania z soków z kartonów lub butelek. Niestety, tego rodzaju napoje mają swoje wady – są pozbawione naturalnych enzymów i części witamin. Zawierają także najczęściej cukier, co jest zbędnym kalorycznym obciążeniem dla organizmu. Tymczasem naturalnie zblendowane owoce w różnych kombinacjach pozwalają nie tylko na otrzymywanie świeżego, pełnowartościowego deseru, ale także dostarczają nam niezbędnego, naturalnego błonnika. W sokach z kartonu znajdziemy go tymczasem tylko w minimalnych ilościach! Zatem Easy Soup dostarczy nam owocowego zdrowia w dowolnej ilości.

Blender_gotujący_Tefal_Easy_Soup

5. I na koniec o celu, jaki powinien przyświecać wszelkim pomysłom na ułatwianie życia i oszczędzanie czasu. Chodzi nie tyle o to, aby w zaoszczędzonym czasie wykonać jakąś kolejną, użyteczną czynność. Ale o to aby podnieść jakość naszego życia! Naszego i naszych najbliższych! Zatem myśląc o ułatwieniach pomyśl o tym jakie będziesz miała z tego konkretne korzyści. Bo przecież nie chcemy dla nas tylko życia szybszego i łatwiejszego, ale przede wszystkim – lepszego i szczęśliwszego. Jeżeli zatem – dla przykładu – dzięki wieczornemu prasowaniu przy pomocy znakomitego żelazka Tefal zaoszczędzimy rano 10 minut, to wykorzystajmy go na dłuższy sen (zwłaszcza jeśli nam go zwykle brakuje) albo… na nacieszenie się sobą rano. Chwila spokoju razem, o poranku to prawdziwy luksus w zabieganym świecie. Dajmy go sobie, skoro nas na niego stać. I niech to będzie nasze najważniejsze „ułatwienie”!

Marta